GDDKiA: jazdę utrudnia śnieg i deszcz oraz błoto pośniegowe

fot. PAP
Śnieg i deszcz oraz błoto pośniegowe utrudniają jazdę niemal w połowie kraju. Jednak wszystkie drogi krajowe są przejezdne – informuje w środę w porannym komunikacie GDDKiA.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed śliskością oraz błotem pośniegowym na Pomorzu, szczególnie na: dk 6 odc. Lębork – Sycewice, dk 21 odc. Miastko – Ustka, dk 20 odc. Bytów – Kościerzyna, dk 22 odc. Chojnice – Starogard Gdański; w woj. łódzkim na: dk 72 odc. Aleksandrów Łódzki – Uniejów.

Jazdę może utrudnić również padający śnieg. Opady śniegu spodziewane są w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, podkarpackim.

Natomiast deszcz będzie padał w woj. świętokrzyskim, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, na Ziemi Lubuskiej.

Mgła utrudnia jazdę w kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, mazowieckim.

W dzień będzie się utrzymywało zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na wschodzie i północnym wschodzie opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i południu także deszczu; przejściowo opady marznące powodujące gołoledź.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami w centrum, na północy oraz w Karpatach od 8 cm do 11 cm. Przed południem lokalnie na zachodzie i w centrum możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -6 stopni C na północnym wschodzie, 1 stopień C, 2 stopnie C w centrum, do 5 stopni C na zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zmieniających się. W Karpatach wiatr w porywach do 70 km/h, a w Sudetach do 100 km/h, miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

wnk/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-07-09 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-10 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-16 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-07-17 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany