GDDKiA: w sobotę mżawka i mgła utrudniają jazdę kierowcom

fot. PAP
W sobotę rano kierowcom jazdę utrudniają śnieg i błoto pośniegowe, a przede wszystkim mżawka i mgła, która występuje w większości kraju - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.
REKLAMA

Jak podała w sobotnim komunikacie GDDKiA, błoto pośniegowe występuje na pojedynczych drogach krajowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz małopolskiego. W tym ostatnim należy również spodziewać się śniegu.

Mżawka lub przelotny deszcze prognozowane są z kolei w województwach: małopolskim, świętokrzyskim, łódzkim, dolnośląskim oraz warmińsko-mazurskim. W 13 województwach spodziewana jest także mgła. Chodzi o Dolny Śląsk, Podlasie, woj. kujawsko-pomorskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, Lubelszczyznę, woj. łódzkie, woj. warmińsko-mazurskie, Wielkopolskę, Podkarpacie, Mazowsze oraz woj. lubuskie.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ amac/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Warszawa
21.2°C
wschód słońca: 04:34
zachód słońca: 20:29
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-05-19 19:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-19 19:00
miejsce
Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-19 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-05-19 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany