Jest porozumienie w sprawie tras autobusów 171 i 190

zdjęcie: Jest porozumienie w sprawie tras autobusów 171 i 190 / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Kluczowe autobusy, których trasy zostały skrócone przy okazji otwarcia metra wrócą na swoje trasy. To efekt prac zespołu warszawskich radnych i Warszawski Transport Publiczny. Zmiany mają zostać wprowadzone od 19 września.
REKLAMA
  • Skrócenie niektórych tras i zmiana charakteru linii wraz z otwarciem metra wzbudziły na Woli, Bemowie, Bielanach i Powiślu wiele kontrowersji
  • Przeciwko zmianom protestowali Radni Woli przy wsparciu zarządu dzielnicy
  • Zmiany, choć wynikające z bardzo trudnej sytuacji budżetowej miasta okazały się zbyt głębokie.
Zgodnie z wnioskami mieszkańców wprowadzamy korekty w układzie komunikacji naziemnej wprowadzonego po otwarciu nowych stacji metra na Woli i Bemowie – zapowiada Katarzyna Strzegowska, dyrektorka Zarządu Transportu Miejskiego. I tak od 19 września, w dni powszednie autobusy linii 112 będą jeździły z Karolina do CH Marki, 171 będą jeździły na trasie Chomiczówka - Torwar a 190 - z CH Marki- Osiedle Górczewska.

To realizacja postulatów zespołu negocjacyjnego przy Radzie Warszawy. W jego skład weszli przedstawiciele czterech dzielnic, które najbardziej dotknęły zmiany w komunikacji miejskiej po ostatnim otwarciu nowych stacji drugiej linii metra.

Sformułowaliśmy cztery wspólne postulaty, które przedstawiliśmy Zarządowi Transportu Miejskiego – mówi Magdalena Roguska, przewodnicząca zespołu i wiceprzewodnicząca Rady Warszawy. - Po niełatwych, ale konstruktywnych rozmowach mamy deklarację szybkiej realizacji trzech z nich (powrót na trasy sprzed zmian linii 112, 171 i 190) i prace nad wdrożeniem czwartego, czyli powrotu autobusu 122 – wylicza Roguska.

Wolę w zespole reprezentowali Radni Warszawy wybrani w dzielnicy: Mariusz Budziszewski i Renata Niewitecka oraz Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola, Ewa Statkiewicz. W tej sprawie Radni Woli zbierali się dwukrotnie. – Przyjęliśmy dwa stanowiska wyrażające sprzeciw dla zmian tras autobusów, wskazujące postulaty mieszkańców dzielnicy oraz wzywając do realizacji tak zwanego okresu przejściowego, czyli równoległego funkcjonowania metra i komunikacji miejskiej – relacjonuje Ewa Statkiewicz, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Pomimo że wprowadzenie tych zmian poprzedziły konsultacje społeczne, mieszkańcy Woli nie czuli się wysłuchani przez organizatorów transportu w mieści. Licznie zgłaszali się do Urzędu Dzielnicy i Radnych, z postulatami przywrócenia wielu linii.

Zabrakło przede wszystkim okresu przejściowego, w którym mieszkańcy mogliby, mając do dyspozycji zarówno linie na autobusowe, jak i metro, zagłosować nogami, z których środków transportu chcą korzystać – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Zadowolenia nie kryją również przedstawiciele dzielnicy Bielany. – Porozumienie z ZTM na mocy którego 171 wróci na Chomiczówkę bardzo nas cieszy – mówi Sylwia Lacek, zastępczyni burmistrza Bielan, których mieszkańcy w ramach zmian po budowie metra utracili bezpośrednie połączenie z Wolą i Bemowem. – Duża ilość przesiadek była kłopotliwa dla osób starszych i niepełnosprawnych – tłumaczy Lacek. 

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
13.2°C
wschód słońca: 06:38
zachód słońca: 18:11
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 11:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 15:00
miejsce
Wawerskie Centrum Kultury - Filia...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-02 17:00
miejsce
Scena Relax, Warszawa, Złota 8
wstęp biletowany