Tempo 30: Ważne konsultacje

fot.nadesłane
Warszawa przygotowuje się do wprowadzenia ruchu uspokojonego. Na zlecenie stołecznego ratusza powstało specjalne opracowanie wraz z mapą, która ilustruje obszar, który władze miasta chcą objąć strefami Tempo 30. Zmiany dotyczą także Woli. Konsultacje potrwają do końca listopada.
REKLAMA
   Projekt zakłada objęcie strefami Tempo 30 ponad 90 proc. miasta i blisko 65 proc. długości wszystkich dróg
  • Maksymalna prędkość w strefach ruchu uspokojonego wyniesie 30 km/h
  • To ważny krok dla miasta, dlatego władze dzielnicy zachęcają wszystkich do udziału
  • W tej sprawie trwają konsultacje społeczne, a swoją opinię mieszkańcy mogą wyrażać na kilka sposobów

Władze Warszawy zamierzają wprowadzić obszary ruchu uspokojonego, w którym maksymalna dopuszczalna prędkość wyniesie 30 km/h. Strefy Tempo 30 mają objąć swym zasięgiem ponad 90 proc. powierzchni stolicy, w tym, co oczywiste, również Woli. - Zanim to się jednak stanie, projekt ma być skonsultowany z mieszkańcami. - Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy powinni podejść do nich bardzo poważnie, bo to bardzo istotny element funkcjonowania miasta - zachęca Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Strefy ruchu uspokojonego pomagają dodatkowo znacznie obniżyć liczbę wypadków, a także zachęcają do wybierania alternatywnych środków transportu – dodaje.     

Według wstępnych planów w strefach ruchu uspokojonego znajdzie się aż 65 proc. długości wszystkich ulic w Warszawie.

Zostaną nimi objęte ulice, które pełnią funkcje dojazdowe. Na ulicach rozprowadzających i tranzytowych limity prędkości nie zmienią się – mówi Tomasz Kruszyński Radny Dzielnicy Wola.

Na Woli strefy Tempo 30 nie obejmą swoim zasięgiem al. Jana Pawła II, „Solidarności” i Prymasa Tysiąclecia, a także ulic Anielewicza, Grzybowskiej, Żelaznej, Prostej, Towarowej, Leszno, Kolejowej, Kasprzaka, Wolskiej, Prądzyńskiego, Bema, Młynarskiej, Ostroroga, Tatarskiej, Ordona, Redutowej, Olbrachta, Księcia Janusza, Obozowej, Okopowej i Górczewskiej – dodaje Kruszyński.  

Przedstawiony projekt zasięgu stref ma charakter wstępny, a władze Warszawy mają go konsultować z mieszkańcami. Konsultacje społeczne trwają do 30 listopada. Można wziąć w nich udział na kilka sposobów:

15 i 24 listopada na platformie ZOOM odbędą się spotkania online, w trakcie których będzie można zabrać głos na żywo. Aby wziąć w nich udział należy zarejestrować się wysyłając e-mail pod adres tempo30@um.warszawa.pl.

Spotkania będą transmitowane także w serwisie YouTube, gdzie będzie możliwość wysłuchania dyskusji i komentowania jej na czacie.

Do końca listopada można również przesłać swoją opinię na wskazany wyżej adres. Niebawem na mieście ma pojawić się specjalny punkt konsultacyjny, o czym będziemy informować na bieżąco.    
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Warszawa
1.5°C
wschód słońca: 07:29
zachód słońca: 15:24
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2022-12-06 17:30
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 18:30
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany