5 listopad 2019

Morsy rozpoczynają sezon w Dzielnicy Wisła

fot. UM Warszawa
Sezon morsowania Dzielnicy Wisła rozpocznie się już w niedzielę, 10 listopada. Fani kąpieli zimnowodnych będą spotykać się przez pięć kolejnych niedziel na praskiej plaży ZOO. Na uczestników czekać będzie m.in. sauna, gorące napoje i pamiątki. Chętni mogą dołączyć do sprzątania brzegów rzeki.
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Rusza trzecia edycja szkółki morsowej „Cztery Pory Wisły”. Przed wejściem do rzeki śmiałkowie o godz. 10.30 przejdą szkolenie z instruktorem, a o godz. 11.00 zaczną rozgrzewkę pod okiem trenerki fitness. Początkujący zanurzą się trzy razy po jednej minucie, a zaawansowani wejdą na całe dziesięć minut do rzeki.

Po kąpieli każdy z morsów będzie mógł ogrzać się ciepłym poczęstunkiem, jak również skorzystać z sauny fińskiej w godz. 11.30-13.30 (obowiązują zapisy dla chętnych). Coniedzielnym wyzwaniem jest przygotowanie przebrania – zgodnie z tematem przewodnim wydarzenia:

  • 10 listopada – Wars i Sawa,
  • 17 listopada – wiślane zwierzęta,
  • 24 listopada – zaślubiny z rzeką,
  • 1 grudnia – wiślani super bohaterowie,
  • 8 grudnia – wiślany styl wolny.
 

Nowością morsowego cyklu Dzielnicy Wisła będą niedzielne akcje sprzątania nadrzecznej przestrzeni. Zbiórka o godz. 9.00 na plaży ZOO (przy Beach Barze Aquatica). Uczestnicy wyposażeni w biodegradowalne worki podczas ekospacerów będą szukać pustych butelek i opakowań, które niestety nie trafiły do kosza.

Finałowemu spotkaniu towarzyszyć będzie ognisko integracyjne na plaży, koncert oraz wręczenie medali i pamiątek dla najwytrwalszych uczestników akcji „Cztery Pory Wisły”.

O bezpieczeństwo morsów zadba Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i ratownik medyczny na lądzie. Szczegóły dostępne są na fanpage’u Dzielnicy Wisła tutaj.

 
Źródło: UM Warszawa / Konrad Klimczak
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Ośrodek kultury ARSUS, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany