29 lipiec 2020

Roboty drogowe i tramwajowe

fot. UM Warszawa
W weekend wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy w Wilanowie dokończy prace na węźle z ul. Przyczółkową. Początek prac w piątek 31 lipca ok. godz. 22.00. Z kolei tramwajarze będą pracowali na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Nowowiejskiej.
REKLAMA

W dniach 1-2 sierpnia tramwaje nie będą kursowały pomiędzy ulicami Nowowiejską i Woronicza.

Kolejny etap prac na ul. Przyczółkowej

Prace na ul. Przyczółkowej potrwają od ok. godz. 22.00 w piątek 31 lipca do ok. godz. 5.00 w poniedziałek 3 sierpnia. Wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy będzie układał ostatnią warstwę nawierzchni na wschodniej jezdni ul. Przyczółkowej przy węźle Południowej Obwodnicy Warszawy.

Podczas drugiego etapu prac zamknięta będzie jezdnia ul. Przyczółkowej prowadząca w kierunku centrum na odcinku od ul. Marcepanowej do Vogla. Ruch w obydwu kierunkach odbywał się będzie po jezdni zachodniej, po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum na wysokości ul. Marcepanowej będą musieli zmienić jezdnię, a na swój tor wrócą na skrzyżowaniu Branickiego i Vogla. Nie będzie możliwości skrętu w ul. Usypiskową i Europejską. Objazd poprowadzony zostanie ul. Vogla i Europejską.

Zmiany na ul. Wybrzeże Gdyńskie

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią dylatacje wiaduktu Wisłostrady nad ul. Gwiaździstą. W piątek 31 lipca o godz. 22.00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ul. Wybrzeże Gdyńskie. W pierwszym etapie zamknięty zostanie lewy pas w kierunku Łomianek oraz prawy w kierunku centrum. Prace w tym miejscu potrwają do końca sierpnia.

Tramwajarze pracują w al. Niepodległości

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 sierpnia, tramwajarze rozpoczną wymianę zwrotnic na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Nowowiejską. Z tego powodu wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ciągu al. Niepodległości – Rakowiecka – Boboli – Wołoska pomiędzy ul. Nowowiejską a Woronicza.

Tramwaje linii 17 i 33 skierowane zostaną na trasy objazdowe. Tramwaje linii 17 pojadą ulicami Woronicza – Puławska – Marszałkowską – Nowowiejska, a linii 33 ulicami: Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa do pl. Narutowicza. Uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z17 kursująca z Dworca Centralnego ulicami: E. Plater – Świętokrzyska – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – Stefana Batorego (w odwrotnym kierunku ul. Rakowiecką) – Boboli – Wołoska do przystanku na skrzyżowaniu z ul. Woronicza (powrót ulicami: Wołoska – Konstruktorska – Racjonalizacji – Woronicza). Skróci się także trasa autobusów linii 102, które w weekend dojadą do ul. E. Plater.

Zmiany będą dotyczyły także kierowców i pieszych. Na wysokości skrzyżowania z ul. Nowowiejską zwężona o skrajny pas wzdłuż torowiska będzie jezdnia al. Niepodległości prowadząca w kierunku Mokotowa. Nieczynne będzie także przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości gmachu MON. Swoje prace tramwajarze będą kontynuowali w kolejny weekend.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz https://www.facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

 
Źródło: UM Warszawa / mdziubinski mdziubinski
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany