9 styczeń 2020

Warszawskie szkoły średnie w krajowej czołówce

fot. UM Warszawa
Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie po raz kolejny zajęło pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników Perspektywy 2020. Stołeczne LO im. Staszica – na drugim miejscu wśród liceów.
REKLAMA

Fundacja Perspektywy już po raz 22. opublikowała swój ranking liceów i techników. Adresatami tego zestawienia są przede wszystkim uczniowie, którzy właśnie teraz decydują o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. W ubiegłorocznej edycji tryumfowały dwie warszawskie szkoły – LO im. Staszica i Technikum Mechatroniczne nr 1. W tym roku „Staszic” znalazł się na drugiej pozycji, Technikum Mechatroniczne utrzymało najwyższą pozycję wśród techników.

- „Mechatronik” znów tryumfuje wśród polskich techników, a spośród 20 najlepszych liceów w kraju aż osiem to licea warszawskie. Te świetne wyniki są efektem wspólnego wysiłku uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i stołecznego samorządu, który nie szczędzi środków na infrastrukturę i bogatą, różnorodną ofertę edukacyjną – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Fundacja Perspektywy przygotowuje swoje rankingi od roku 1992 roku. Pierwszy dotyczył liceów warszawskich i stał się wzorem metodologicznym do kolejnych. Obecnie Perspektywy publikują: Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących, Ogólnopolski Ranking Techników, Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących, Ranking Maturalny Techników, Ranking Szkół Olimpijskich i Ranking Liceów Warszawskich.


Metodologia rankingu ogólnopolskiego uwzględnia: sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych i wyniki egzaminu zawodowego.

Tu można znaleźć wyniki 22. Rankingu Perspektywy 2020:
http://licea.perspektywy.pl/2020/
http://technika.perspektywy.pl/2020/

 
Źródło: UM Warszawa / Magdalena Łań
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-25 20:00
miejsce
Odessa Club, Warszawa, Kolejowa 8/10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 19:30
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-26 20:00
miejsce
Klub Poziomy, Warszawa, Nowy Świat...
wstęp biletowany