Areszt dla 38-latka

fot. Komenda Stołeczna Policji
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 38-latek wpadł w ręce operacyjnych dzięki szczegółowemu rysopisowi jaki przekazał pokrzywdzony oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego przez policjantów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.
REKLAMA

Na początku września policjanci otrzymali informację o rozboju dokonanym na pracowniku jednego ze marketów w Legionowie. Natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Jak ustalili w rozmowie z pokrzywdzonym, klient placówki, znany z widzenia pracownikowi sklepu groził mu okaleczeniem kiedy ten chciał go powstrzymać przed kradzieżą. Z obawy o swoje życie mężczyzna pozwolił agresywnemu klientowi opuścić sklep i natychmiast powiadomił Policję.

Kryminalni niezwłocznie przystąpili do działania. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego już po kilku dniach od zdarzenia zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego.

W następnej kolejności do pracy przystąpili dochodzeniowcy i gromadzili materiał dowodowy w sprawie rozboju. Ustalili również, że 38-latek wcześniej dokonał szeregu kradzieży sklepowych. Ponadto zatrzymany mężczyzna okazał się być podejrzanym o kierowanie gróźb karalnych i znieważenie właścicielki jednego z osiedlowych sklepów, do którego doszło na początku czerwca br.

Na podstawie przygotowanego materiału 38-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące rozboju, kradzieży artykułów spożywczych i przemysłowych na kwotę prawie 2300 złotych oraz gróźb karalnych i znieważenia.

Legionowska prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa 38-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

js/kk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-29 17:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 17:30
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany