Odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Z ustaleń wynika, że pokrzywdzony został napadnięty przez sprawcę i uderzony w tył głowy. Po chwili napastnik próbował skraść mu telefon komórkowy, jednak pokrzywdzonemu udało się uciec. Podejrzany 30-latek usłyszał już zarzut w warunkach recydywy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.
REKLAMA

Policjanci z wolskiej komendy, zostali powiadomieni o zdarzeniu dotyczącym usiłowania rozboju. Z ustaleń wynika, że sprawca zaatakował pokrzywdzonego, zadał mu cios w tył głowy, po czym próbował wyrwać z ręki telefon komórkowy. Pokrzywdzonemu udało się uciec z miejsca zdarzenia i zaalarmowac patrol Policji.

Sprawą zajął się wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i wytypowali napastnika. 30-latek został zatrzymany w pobliżu miejsca zamieszkania. Po doprowadzeniu do komendy trafił na przesłuchanie do prokuratora, gdzie usłyszał zarzut za usiłowanie rozboju. Mężczyzna był już wcześniej karany i przebywał w zakładzie karnym za podobne przestępstwo, zarzut usłyszał w warunkach recydywy.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

ea/ms

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Teatr Imka, Warszawa, M....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Chopin Point Warsaw, Warszawa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 19:00
miejsce
Resort Komedii, Warszawa, ul....
wstęp biletowany