Podejrzewany o kradzież i włamanie zatrzymany w Sopocie

fot. KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Wczoraj prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec mieszkańca Łomianek. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży warzyw i owoców oraz włamania do domu i kradzież znacznej ilości gotówki. Policjanci z Łomianek przedstawili 40-latkowi również zarzut posiadania środków odurzających, które funkcjonariusze z Sopotu ujawnili w jego samochodzie podczas kontroli drogowej oraz w miejscu przebywania. Wtedy też mężczyzna został zatrzymany i przekazany kryminalnym ze Starych Babic, którzy doprowadzili go do prokuratury.
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W marcu br. policjanci z Łomianek otrzymali zgłoszenie włamania do domu i kradzieży znacznej ilości gotówki. Sprawą zajęli się również kryminalni ze Starych Babic. Z ustaleń policjantów wynikało, że przestępstwa mógł dokonać mieszkaniec łomiankowskiej gminy, który podejrzewany był również o kradzież warzyw i owoców z terenu firmy, gdzie był zatrudniony. Mężczyzna wyjechał jednak z miejsca zamieszkania i zerwał kontakty z bliskimi.

W poniedziałek policjanci z komendy w Sopocie zatrzymali 40-latka. Podczas kontroli drogowej, którą przeprowadzili ustalili, że jest poszukiwany przez starobabickich kryminalnych. W trakcie kontroli mundurowi ustalili też, że kierowcy zostały cofnięte uprawnienia do kierowania. Ponadto w wyniku przeszukania mustanga, którym mężczyzna się poruszał znaleźli w nim susz roślinny. W rozmowie 40-latek przyznał się, że wcześniej zażywał marihuanę i amfetaminę, a w wynajmowanym mieszkaniu ma więcej narkotyków. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość narkotyków. Wstępne badanie śliny potwierdziło obecność amfetaminy oraz marihuany, w związku z czym pobrano od niego krew do dalszych badań. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli też gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Przyznał się, że pochodzi ona z włamania do domu. Powiedział też, że za skradzione pieniądze kupił mustanga.

Kryminalni ze Starych Babic przejęli zatrzymanego i przewieźli go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży warzyw i owoców oraz włamania do domu i kradzież znacznej ilości gotówki. Wczoraj prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Dodatkowo policjanci z Łomianek przedstawili 40-latkowi zarzut posiadania środków odurzających, które funkcjonariusze z Sopotu ujawnili w jego samochodzie podczas kontroli drogowej oraz w miejscu przebywania.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/asp. Lucyna Rekowska KMP w Sopocie

info: http://www.sopot.policja.gov.pl/m12/informacje/wiadomosci/90051,Poszukiwany-przez-policjantow-z-powiatu-warszawskiego-zachodniego-zatrzymany-w-S.html

foto: KMP w Sopocie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
7664
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-13 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
Hala Torwar, Warszawa, ul....
wstęp biletowany