Podglądacz z dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych

fot. KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego
Policjanci z ożarowskiego komisariatu zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który od kilku tygodni podglądał przez lornetkę dziewięć rodzin. Mężczyzna wchodził na dach nowo budowanego segmentu i przez lornetkę podglądał kobiety z sąsiednich budynków. Na widok wezwanych na interwencję funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali 24-letniego podglądacza i przedstawili mu dziewięć zarzutów za uporczywe nękanie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do policjantów z Ożarowa Mazowieckiego zgłosiła się mieszkanka gminy, która powiadomiła, że od kilku tygodni obcy mężczyzna z dachu sąsiedniego budynku podgląda ją i inne sąsiadki. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, kiedy podglądacz pojawił się z lornetką na dachu, powiadomiła dyżurnego jednostki. Na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze z ożarowskiego komisariatu. Mężczyzna zaskoczony widokiem mundurowych próbował uciec, jednak po chwili był już w rękach policjantów.

24-latek został zatrzymany przez policjantów i wylądował w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał dziewięć zarzutów za uporczywe nękanie. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór Policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z art. 190a § 1 "Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 .

asp. Marta Dymek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
6982
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-10-06 19:00
miejsce
Teatr Palladium, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Mała Warszawa, Warszawa, Otwocka 14
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany