Tymczasowy areszt dla dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na pracowniku salonu gier

fot. Komenda Stołeczna Policji
39 i 33-latka zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Markach. Mężczyźni będąc w jednym z salonów gier, dokonali rozboju na pracującym tam obywatelu Ukrainy, którego jeden z nich pobił, po czym zabrali pieniądze w kwocie 2000 złotych należące do właściciela salonu oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 750 złotych należące do poszkodowanego. Policjanci już przedstawili obu mężczyznom zarzuty popełnienia przestępstwa rozbójniczego. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował też wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach, na początku września otrzymali zgłoszenie o pobiciu pracownika salonu gier oraz kradzieży pieniędzy należących do właściciela salonu i poszkodowanego pracownika. Jak ustalili policjanci, ofiarą przestępstwa był 23-letni obywatel Ukrainy. Jak zeznał poszkodowany, kilka minut po 4.00 do pomieszczenia, w którym przebywał i z którego nadzorował salon, wszedł jeden z dwóch, będących wówczas w pomieszczeniu mężczyzn, po czym uderzył go w twarz i zażądał wydania pieniędzy, jakie ten miał. Ponownie jeszcze raz napastnik uderzył mężczyznę w twarz, po czym zabrał ze stołu saszetkę z pieniędzmi firmowymi w kwocie około 2000 złotych oraz portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi w kwocie około 750 złotych należący do 23-latka. Napastnik oraz drugi mężczyzna udali się do wyjścia, po czym odjechali z miejsca zdarzenia skuterem.

23-latek opisał policjantom wygląd sprawców, dodatkowo zabezpieczony został monitoring z salonu gier. Dzielnicowa z miejscowego komisariatu, przeglądając zapis monitoringu szybko ustaliła tożsamość jednej z osób podejrzewanej o ten czyn. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mężczyznę. Dzień później w ich ręce wpadł drugi podejrzany – 33-latek.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi. Obaj mężczyźni już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dokonania przestępstwa rozboju. Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Może im teraz grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ts

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-29 16:30
miejsce
Teatr Capitol, Warszawa, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 17:00
miejsce
Teatr Capitol - Scena mniejsza,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
Sala Prowincjalska przy Klasztorze...
wstęp biletowany