Uratowany mężczyzna z Wisły

fot. Komisariat Rzeczny Policji
Po kilku minutach walczącego z żywiołem młodego mężczyznę wyłowili policjanci z Komisariatu Rzecznego. Dyżurny, który zauważył całe zdarzenie na kamerach monitoringu, obserwował jego walkę z falami i przekazywał kierunek dryfowania policjantom. Młody mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej i błyskawicznie przekazali pogotowiu ratunkowemu.
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dramatyczną sytuację udzielania pomocy mężczyźnie porwanego przez rzekę obserwowano na miejskim monitoringu by jak najbardziej precyzyjnie podać płynącemu patrolowi policji rzecznej miejsce spływającej z nurtem osoby. Mężczyzna coraz częściej i na dłużej znikał pod taflą wody. Woda o temperaturze zaledwie kilku stopni błyskawicznie odbierała siły walczącemu o życie. Policjanci w ciągu zaledwie pięciu minut dopłynęli do tonącego. W ciągu kolejnych minut mężczyźnie została udzielona pierwsza pomoc w postaci ogrzania kocem termicznym i ciepłą herbatą z cukrem. Przytomnego, ale z objawami hipotermii uratowanego przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Specjalistyczną opiekę medyczną otrzyma po przewiezieniu przez pogotowie do szpitala.

To kolejny nieszczęśliwy wypadek w ostatnich dniach na Wiśle. Apelujemy o ostrożność podczas przebywania nad wodą i spacerów po warszawskich bulwarach oraz wędkowania. Woda w Wiśle ma wysoki poziom, więc i nurt jest silny. Temperatura wody to kolejne zagrożenie – objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie utrudniając walkę z nurtem i falami.

Tekst: podkom. Kinga Czerwińska/ BC

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
421
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
Sala Prowincjalska przy Klasztorze...
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:00
miejsce
club Boho22, Warszawa, ul. Żurawia 22
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 18:30
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-29 19:00
miejsce
Teatr Syrena, Warszawa, ul....
wstęp biletowany