Uratowany mężczyzna z Wisły

fot. Komisariat Rzeczny Policji
Po kilku minutach walczącego z żywiołem młodego mężczyznę wyłowili policjanci z Komisariatu Rzecznego. Dyżurny, który zauważył całe zdarzenie na kamerach monitoringu, obserwował jego walkę z falami i przekazywał kierunek dryfowania policjantom. Młody mężczyzna może mówić o dużym szczęściu. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej i błyskawicznie przekazali pogotowiu ratunkowemu.
REKLAMA

Dramatyczną sytuację udzielania pomocy mężczyźnie porwanego przez rzekę obserwowano na miejskim monitoringu by jak najbardziej precyzyjnie podać płynącemu patrolowi policji rzecznej miejsce spływającej z nurtem osoby. Mężczyzna coraz częściej i na dłużej znikał pod taflą wody. Woda o temperaturze zaledwie kilku stopni błyskawicznie odbierała siły walczącemu o życie. Policjanci w ciągu zaledwie pięciu minut dopłynęli do tonącego. W ciągu kolejnych minut mężczyźnie została udzielona pierwsza pomoc w postaci ogrzania kocem termicznym i ciepłą herbatą z cukrem. Przytomnego, ale z objawami hipotermii uratowanego przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Specjalistyczną opiekę medyczną otrzyma po przewiezieniu przez pogotowie do szpitala.

To kolejny nieszczęśliwy wypadek w ostatnich dniach na Wiśle. Apelujemy o ostrożność podczas przebywania nad wodą i spacerów po warszawskich bulwarach oraz wędkowania. Woda w Wiśle ma wysoki poziom, więc i nurt jest silny. Temperatura wody to kolejne zagrożenie – objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie utrudniając walkę z nurtem i falami.

Tekst: podkom. Kinga Czerwińska/ BC

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-20 18:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
No problem, Warszawa, Bracka 20
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany