Zatrzymani na "gorącym" uczynku

fot. Komenda Stołeczna Policji
Skuteczna obserwacja i profesjonalizm policjantów z Nadarzyna i pruszkowskiej patrolówki, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież części samochodowych. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni kilka razy „odwiedzili” posesję w Nadarzynie wywożąc z niej części samochodowe. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odzyskane rzeczy wrócą do pokrzywdzonego.
REKLAMA

Do zatrzymania doszło kilka dni temu, kiedy to policjanci z Nadarzyna otrzymali informację o kradzieży część samochodowych z terenu posesji w Nadarzynie. Udali się na miejsce wspomagani przez pruszkowską patrolówkę i podjęli obserwację terenu. Po chwili spostrzegli, jak jeden z mężczyzn przy użyciu piły spalinowej demontuje części samochodowe, a drugi „pakuje” je na taczkę i wywozi do samochodu dostawczego. Policjanci natychmiast interweniowali i zatrzymali mężczyzn na „gorącym” uczynku.

W trakcie czynności policjanci przeszukali pojazd, w którym ujawnili kilkanaście elementów karoserii pojazdów takich jak pokrywy silnika i komplety drzwi, które zostały zabezpieczone. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie wykazały, że 45 i 37 latek „odwiedzili” posesję kilkakrotnie i za każdym razem ich łupem padały elementy samochodowe, które sprzedawali na złom. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 24 tysięcy złotych.

Mężczyźni po zatrzymaniu trafili do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego, usłyszeli zarzuty kradzieży. Odzyskane rzeczy powrócą do właściciela.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kk

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2020-02-19 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Fryderyk,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-19 19:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 18:00
miejsce
Teatr Collegium Nobilium, sala im....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-20 19:00
miejsce
No problem, Warszawa, Bracka 20
wstęp biletowany