Zatrzymany za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i handel nimi

fot. Komenda Stołeczna Policji
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali obywatela Arabii Saudyjskiej podejrzanego o udzielanie i posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 30-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Ustalenia śródmiejskich kryminalnych doprowadziły ich do mężczyzny pochodzenia arabskiego, który na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży substancje psychotropowe.

Policjanci bardzo szybko dowiedzieli się, kim jest sprzedawca i zorganizowali zasadzkę. 30-latek został zatrzymany wieczorem na ulicy Szpitalnej. Miał przy sobie opakowanie z Clonozepanem. Kryminalni postanowili sprawdzić jego pokój w hostelu. Podejrzewali, że tam właśnie przechowuje resztę nielegalnych substancji, które sprzedaje poprzez internet. Nie mylili się. W pokoju zajmowanym przez obywatela Arabii Saudyjskiej policjanci znaleźli znaczne ilości różnych substancji psychotropowych.

Zgormadzony w sprawie materiał dowodowy, pozwolił prowadzącej w tej sprawie śledztwo prokuraturze, na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów handlu substancjami psychotropowymi oraz ich posiadania. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany