14 sierpień 2020

Szefowa MRPiPS zachęca do wnioskowania o wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej

fot. PAP
Zachęcam rodziców zastępczych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych, by zgłaszali zapotrzebowanie m.in. na zakup komputerów i środków ochrony osobistej dla dzieci. Na ten cel przeznaczone jest aż 130 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - podkreśla minister rodziny Marlena Maląg.
REKLAMA

W rozmowie z PAP minister przypomina, że "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" to projekt, w ramach którego 130 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczone zostanie m.in. na zakup komputerów i oprogramowania, sprzętu audiowizualnego i środki ochrony osobistej dla dzieci.

"Zależy nam, by dzieci miały dostęp do sprzętu, który jest dzisiaj często podstawowym narzędziem wykorzystywanym do nauki. Szczególnie dobrze widzieliśmy to w czasie zamknięcia szkół i zdalnej nauki. Komputery są dzieciom potrzebne" - podkreśla minister Maląg.

"Gorąco zachęcam rodziców zastępczych i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych, by zgłaszali zapotrzebowanie na sprzęt, oprogramowanie czy środki ochrony osobistej do starosty powiatowego lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji" - dodaje szefowa MRPiPS.

Odbiorcami wsparcia w ramach projektu realizowanego przez MRPiPS ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są przede wszystkim dzieci umieszczone w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, placówkach opiekuńczo–wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych i interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych, a także ich opiekunowie i pracownicy tych instytucji. (PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ krap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Warszawie

kiedy
2021-03-25 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-26 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:00
miejsce
Garnizon Sztuki, Warszawa, Marii...
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-27 19:30
miejsce
Teatr Sabat, Warszawa, Foksal 16
wstęp biletowany